نکته های خشک کردن لباس, نکته های شستشوی پاکپوش

استفاده از بند رخت

نکته های استفاده از بند رخت

خشک کردن لباس در هوای آزاد به دلایل موجهی طرفداران سرسخت زیادی دارد. هوای آزاد سالم است، نور خورشید ضدعفونی کننده است و لباس ها را خوش بو می کند. منظره جذاب ملحفه هایی که بدون استفاده از سفید کننده در نسیم تابستانی، موج وار تکان می خوررند چند مساله جزیی را از نظر پنهان می کند.

یکی از آن مسائل پرنده هاست. وقتی لباس ها را در هوای آزاد بیندازید به زودی متوجه می شوید که پرنده ها فضولات مزاحم خود را درست روی آنها می اندازند مگر آنکه به طریقی بتوانید پرنده ها را از منطقه خود دور کنید. هرچند نمیتوانید این مشکل را کاملا از سرراه خود بردارید، اما می توانید آن را تقلیل دهید. کافی است پاتوق همسایه های پردارتان را پیدا کنید(درخت ها، نرده ها، سیم برق و … ) بعد تا جایی که می توانید از آنها دوری کنید.

توجه داشته باشید که در جوامع پرجمعیت آویزان کردن لباس ها در فضای باز، یا رسما ممنوع است و یا بد اخمی همسایه ها را به دنبال دارد. اگر مورد دوم درباره شما صدق می کند، وقتی محل طناب را تعیین می کنید چشم انداز همسایگان خود را هم در نظر بگیرید. مردم به چشم انداز خود اهمیت می دهند. شاید تصور یک فرد از خانه داری ایده آل، در نظر دیگری توهین به همه افراد محترم و متمدن باشد.

مساله دیگر دزدی و سرقت است که به سطح تمدن افراد بستگی دارد. متاسفانه شهرنشینان به تجربه دریافته اند که انسان جنایت کار معمولا ذهن منطقی ندارد. شاید یک بند پر از ملحفه و لباس بی ارزش در حیاط، در نظر شما چندان وسوسه انگیز نباشد، اما گاه هیجان جست زدن از روی دیوار از ارزش مادی لباس ها پیشی می گیرد. اگر بند لباس شما از بیرونن قابل رویت است، مراقب آن باشید.

آماده کردن طناب:

قبل از آنکه از طناب استفاده کنید. با یک پارچه یا حوله نمدار آن را تمیز کنید تا فضله پرندگان و اجرام دیگر، لباس شما را لکه دار نکنند. حتما گیره کافی بردارید. سبدی که راحت به طناب وصل شود یا پیشبندی که جیب بزرگ برای گیره ها داشته باشد نیز لازم دارید.

استفاده از طناب در محیط بسته:

بهترین راه حل برای لباسی که باخشک کن خراب می شود و در فضای آزاد هم قابل آویختن نیست رخت آویز چوبی تاشو است. آن را کنار پنجره یا مکانی شیشه دار نصب کنید. اگر لباس خود را در نور آفتاب خشک کنید به آن معنا نیست که از همه ی خواص میکروب کشی آن استفاده خواهید کرد. اگر افراد خانواده سلامت باشند و مرتب هم دوش بگیرند نیاز چندانی هم به نور آفتاب نخواهید داشت. اگر لباس بافتنی را روی بند آویزان کنید سنگینی ناشی از نم آن باعث می شود لباس شکل خود را از دست بدهد. فروشگاه های لوازم خانگی، خشک کن های مشبکی برای انواع بلوز و گرم کن عرضه می کنند که لباس بدون آویزان شدن روی آن پهن می شود.

 

برای دانستن نکته های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/pakpooshapp

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *