نکته های خشک کردن لباس, نکته های شستشوی پاکپوش

نحوه ی صحیح گیره زدن به لباس

نحوه ی صحیح گیره زدن به لباس

مساله ی مهم در گیره زدن این است که هر لباس را چنان با گیره به طناب آویزان کنیم که وقتی خشک می شود به بهترین وجه به نظر رسد و تا آنجا که ممکن است در معرض وزش باد باشد بی آنکه باد آن را ببرد. هر چند ریزه کاری ها، بسته به طرح و اندازه لباس ها با یکدیگر فرق می کنند، اما یک راهکار در مورد همه ی آنها صادق است. حتما پنج تا شش سانتی متر از لباس را روی طناب بیاندازید، بعد گیره بزنید.
روش گیره زدن نیز نسل به نسل به ما رسیده است. وقتی ملحفه ها را به روش مادرتان گیره می زنید ارتباط شخصی و عاطفی با سنن خانوادگی برقرار می کنید. توصیه های زیر را برای تکمیل، و نه جانشین سازی دانسته های خود به کار ببرید:

نحوه ی گیره زدن به شلوار، شلوارک، دامن و گن:
آنها را از قسمت کمر روی بند محکم کنید، طوری که جلوی لباس در جهت باد باشد. گیره را به پشت نوار کمربند، درست در کنار درزهای پهلویی شلوار بزنید.

نحوه ی گیره زدن به پیراهن زنانه:
آن را پشت و رو کنید تا بور و کم رنگ نشود، از قسمت شانه گیره بزنید و یا طوری روی بند بباندازید که درست زیر بغل گیره بخورد.

نحوه گیره زدن به بلوز و پیراهن مردانه:
آن ها را پشت و رو کنید تا کمتر بور شوند. از لبه ی پایین لباس آویزان کنید و گیره بزنید. اگر بخواهید لباس شکل خود را حفظ کند دکمه ی آن را ببندید و اگر می خواهید زودتر خشک شود دکمه ها را باز بگذارید.
تی شرت ها را از بالا روی بند بگذارید طوری که زیر بغل ها گیره بخورد.

نحوه گیره زدن به حوله:
حوله را چند بار محکم در هوا تکان دهید تا پرزهای آن از هم باز شوند. بعد از لبه ی عرض، آن را آویزان کنید.

نحوه گیره زدن به ملحفه:
ملحفه را از وسط تا بزنید، طوری که قسمت بسته آن رو به پایین و دو لبه ی باز آن رو به بالا باشد. دو گوشه ی یک لایه را با گیره محکم به طناب وصل کنید. گوشه سمت راست لایه دوم را کمی داخل تر از گوشه راست اول گیره بزنید.گوشه چپ لایه دوم را هم همین طور گیره بزنید. طوری که محفظه ای در جهت باد برای ورود هوا درست شود.

نحوه گیره زدن به رویه بالش:
رویه ی بالش را از طرف دهانه باز آن آویزان کنید و گیره را درست داخل درزهای کناری بزنید طوری که محفظه ای برای ورود باد درست شود.

 

برای دانستن نکته های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/pakpooshapp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *