مختصر و مفید, نکته های خشک کردن لباس, نکته های شستشوی پاکپوش

شستشوی لباس نخ پنبه

شستشوی لباس با الیاف نخ پنبه

الیاف نخ پنبه به صورت گوناگون عرضه می شود. از ملحفه های خشک گرفته تا حوله های نرم، از پارچه های کرکی لطیف تا بافت های کشی، از کهنه بچه تا پارچه پیراهنی، همه و همه از پنبه تهیه می شوند.
مصریان باستان و هندوها لباس های نخی به تن می کردند. امروزه چین، هندوستان و ایالات متحده، بزرگترین تولیدکنندگان پنبه در جهان هستند. بلندترین الیاف یا رشته ها از پنبه های مرغوب تهیه می شود. این پنبه ها بعد از ریسندگی به صورت ظریف ترین، محکم ترین، و صاف ترین رشته های تار و پود در می آیند. نخ پنبه ی مصری، پیما، و مجمع الجزایر ایسلند به عنوان استاندارد کیفیت نخ پنبه شناخته شده اند. این پنبه ها نسبتا نادرند و معمولا با انواع دیگر ترکیب نمی شوند. برچسب لباس به شما می گوید آیا لباس صد در صد پنبه است یا خیر.

مراقبت از البسه نخی به بافت پارچه بستگی دارد. پارچه ای که فرآیند خوبی در مرحله تولید طی نکرده است، در اولین شستشو با آب گرم یا چرخش خشک کن، آب می رود و کوتاه می شود. لباس های جدید طوری اندازه گیری می شوند که آب رفتن را جبران کنند. پارچه های نخی را می توان روی بند آویزان کرد. لباس های سفیدی که زرد شده باشند، بدون استفاده از سفید کننده در نور آفتاب سفید می شوند. لباس های بافت نخ پنبه که تحمل حرارت خشک کن را ندارند، احتیاج به مراقبت ویژه دارند. از آنجا که قدرت جذب لباس های نخی زیاد است وزن یک بافتنی نخی خیس، لباس را از شکل خود خارج می کند. بنابراین لباس نخ بافت را با احتیاط بپوشید و برای خشک کردن، روی زمین پهن کنید.

 

برای دانستن نکته های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/pakpooshapp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *