نکته های خشک کردن لباس, نکته های شستشوی پاکپوش

شستشوی لباس های ابریشمی

شستشوی لباس های ابریشمی

بر اساس افسانه ها، پنج هزار سال قبل، روزی ملکه چین در وان خود نشسته بود ناگهان پیله ای از روی درخت توت داخل وان افتاد و گرمای آب رشته های آن را از هم باز کرد. این گونه بود که ابریشم کشف شد. صرف نظر از صحت و سقم این داستان باید گفت که، داستانی است فریبنده برای الیافی مسحور کننده، ابریشم شهرت جهانی دارد.
هیچ یک از الیاف طبیعی مثل ابریشم، در عین سبکی، گرما را در خود نگه نمی دارد. وانگهی رنگ را به زیبایی جذب می کند و نمایی بی نظیر از رنگ را جلوه گر می سازد. الیاف یکدست ابریشم، صرف نظر از نوع بافت، رنگ ها را شفاف تر نشان می دهند و با انعکاس نور درخششی طبیعی ایجاد می کنند.
ابریشم به موازات زیباییش، اشکال متفاوت نیز دارد. براق ترین تافته ها و عالی ترین مخمل های دنیا، لباس های خواب ظریف و سبک، تا بلوز های ضخیم دستباف، صورت های گوناگونی از ابریشم هستند.
چروک آن زود از بین می رود، و با کمی کشیدن به صورت اول بر می گردد. ابریشم در مقابل کشش، مقاومتر از نخ است ، اما برای حفظ درخشندگی ابریشم به مراقبتی ویژه نیاز است.
ابریشم های قابل شستشو را با حداقل خیساندن در آب ولرم، صابون غیر قلیایی و با احتیاط بشویید، زیرا الیاف ابریشم هنگام خیس بودن سست می شوند. هرگز از سفیدکننده ای کلردار استفاده نکنید. خوب آبکشی کنید. اندکی سرکه در آب آبکشی، هر گونه اثر صابونی را از بین می برد. با یک حوله تمیز آب لباس را بدون چلاندن بگیرید و در سایه، روی بند خشک کنید.
در ضمن بسیازی از ابریشم ها فقط باید خشکشویی شوند. به برچسب لباس دقت کنید.

 

برای دانستن نکته های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/pakpooshapp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *