اطوکشی, نکته های شستشوی پاکپوش

اطوکشی لباس ها

اطوکشی

احتمالا تا کنون آنچه برای اطوکشی لازم است تهیه کرده اید. با این حال فهرستی از آنها را معرفی می کنیم:

نور مناسب
میز اطوی محکم با روکش ضد حرارتی و ارتفاع مناسب
یک اطوی خوب با سطحی تمیز و صیقلی
آبپاش برای آب مقطر یا آب معطر اطو کشی
مکانی با تهویه مناسب برای آویزان کردن لباس ها قبل از کنار گذاشتن آن ها
تخته مخص اطوی آستین، در صورتی که بخواهید آستین لباس ها خط اطو نداشته باشد
پارچه اطو(دستمال یا پارچه ای تمیز که پرز ندهد)
ماهوت پاک کن

اطو کشی را با آب پاش شروع کنید لباس های نخی و کتان را کمی نم دار کنید. سعی کنید همه قسمت های لباس یکنواخت خیس شود. بعد آنها را بپیچید و پانزده دقیقه کنار بگذارید تا آب کاملا در پارچه نفوذ کند. اطو کردن لباسی که خوب نم دار شده باشد آسان تر از اطو کردن لباس خشکی است که موقع اطوکشی خیس شود و البته نتیجه کار بهتر خواهد بود.  در گذشته رسم بر این بود که لباس های نم دار را تا صبح در جای خیلی خنک نگه می داشتند. اما امروزه همه چیز به وقت شما بستگی دارد، در هر حال اگر برای مدتی نمی توانید لباس ها را آویزان کنید، آن ها را در یخچال یا جای خنکی بگذارید تا کپک نزند.
سپس اطو را روی کمترین درچه مورد نیازتان تنظیم کنید. مثلا اگر قرار است لباس های نخی، کتانی و ابریشمی را اطو کنید، از لباس ابریشمی شروع کنید. چون در این صورت اطو برای مرحله بعد که حرارت بیشتری نیاز دارد، زودتر گرم می شود، اما اگر کار را با حرارت بالا شروع کنید، ممکن است لباس های نازک را که حرارت کمتری نیاز دارند، با اطوی داغ بسوزانید. هرگز اطو را دایره وار روی لباس نکشید، این کار باعث کش آمدن لباس می شود. بلکه حرکت عقب و جلو مطابق با بافت پارچه اطو کنید.
برای آنکه لباس های پشمی و ابریشمی با اطوکشی براق نشوند و نسوزند، بین اطو و لباس مورد نظر پارچه ای بگذارید که پرز ندهد(از یک ملحفه ی کتانی استفاده کنید).
آبپاش را از خود دور نکنید چون بعضی لباس ها زود خشک می شوند و مرتب باید خیس شوند. بعد از اطو کشی لباس را آویزان کنید یا کنار بگذارید تا سرد شود.
وقتی اطو کشی لباس های نازک تمام شد درچه را متناسب با بقیه ی لباس ها به تدریج بالا ببرید. در اینجا چند رهنمود کلی برای انتخاب درجه حرارت متناسب ذکر می شود، جهت آگاهی از دستورالعمل های خاص، همیشه برچسب لباس را بخوانید.

ابریشم: درجه حرارت کم، استفاده از پارچه اطوی خشک، پشت و رو کردن لباس هنگام اطو کشی
الیاف مصنوعی: درجه حرارت پایین
پشم: درجه حرارت پایین، استفاده از پارچه اطوی نم دار، پشت و رو کردن لباس هنگام اطو کشی
ترکیب نخ و الیاف دیگر: حرارت متوسط
نخ: حرارت زیاد
کتان: بالاترین درجه حرارت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *